Smilkalų gamyba iš vaistažolių ir prieskonių

Trumpa informacija:

  • Artimiausios datos:
  • 2020-10-20; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2020-10-28; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • Užsiėmimo kaina 20€/žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 20€ registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis įmonėms ar organizacijoms, užsakant užsiėmimą renginiui.
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis, užsakant užsiėmimą vaikų gimtadieniams, mergvakariams, vestuvėms ar kitoms šventėms.
  • Užpildykite užklausą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Smilkalai – kvapiosios medžiagos, kurios smilkdamos skleidžia aromatą. Naudojami daugelyje religinių apeigų, taip pat medicininiais, estetiniais tikslais. Žmonės jau tūkstančius metų žino kaip išgauti aromatus iš kvapių dervų, medienos gabalėlių, žolių, šaknų, žievės, sėklų, žiedų. Smilkalai naudojami šventyklose, ritualų ir ceremonijų, meditacijų metu, kai kur jie neatsiejami nuo laidojimo ritualų ir medicininės praktikos. Buityje naudojami sureguliuoti fizinius ir emocinius sutrikimus, pajusti tiesiog pasitenkinimą nuo malonaus aromato. Nuo seno smilkalai, laikomi efektyviausia aromaterapine priemone. Lietuvoje smilkalai nuo seno gaminti iš vaistažolių, nes buvo manoma jog jie apsaugos nuo ligų. Lietuviškuose smilkaluose dažniausiai naudotas gintaras, kadagys, pelynas, jonažolė, ajeras. Žmonės jau tūkstančius metų žino kaip išgauti aromatus iš kvapių dervų, medienos gabalėlių, žolių, šaknų, žievės, sėklų, žiedų. Smilkalai, laikomi efektyviausia aromaterapine priemone, tad jų galima išmokti pasigaminti, dainuojant dainas ir sužinant daugiau apie kvapų magiją lietuviškų smilkalų workšope, kuriame sužinosite tai,  kaip konkretūs aromatai veikia mūsų organizmą, nuotaiką, taip pat - kvapų bei žolių linkėjimus, kuriuos galėsite įpinti į savo smilkalus.

Vilma Norvilytė ir Emilija Kvieskaitė "Tarp samanų" įkūrėjos dalinsis prosenelių išmintimi apie augalus, kurie apsaugodavo nuo ligų, balansuodavo emocijas ir fizinį kūną.

Smilkalų gamybos užsiėmimo metu aptarsime smilkalų rūšis, pasiruošime medžiagas, kurias naudosime kūryboje: patys maišysime reikiamos konsistencijos smilkalų masę, o tada gaminsime natūralius konuso formos (piramidės) smilkalius, kuriuos galima degti tiesiog padėjus ant lėkštutės ar padėkliuko ir smilkalus ant pagaliukų iš lietuviškų žolelių.  

Užsiėmimo kaina 20€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 20€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.