Dorota Skoczyk

Su makrame technika Dorota susipažino bekeliaudama po Meksiką, prieš keletą metų. Vietiniai amatininkai (ispaniškai- “artesano") parodė pagrindinę techniką, paaiškino kur gauti geriausių siūlų bei brangakmenių papuošalams, ir tokiu būdu makrame, arba tiesiog “mazgelių pynimo technika” tapo svarbia jos kelionės dalimi.

 

"Turiu iškarto perspėti, kad makrame labai įtraukia, ir kad, susipažinę su pagrindinėmis mazgų pynimo technikomis, labai dažnai ieškosite progos kur nors ramiai atsisėsti ir atsiduoti kūrybai”- sako Dorota. Jos mėgstamiausia makrame rūšis yra "mikro-makrame", kai pinama iš specialių plonų siūlų, padengtų vaško sluoksniu, kuris suteikia daugiau galimybių modeliuoti kuriamo papuošalo formą. Taigi, mikro-makrame visų pirma yra naudojama papuošalų gamybai ir reikalauja ypač daug kruopštumo ir kantrybės. Makrame technika suteikia labai daug galimybių - be minėtų papuošalų galima kurti rūbus, aksesuarus, namų dekorą, kuprines, hamakus, supynes ir t.t.

 

Dorota taip pat siuva ir kuria tekstilės darbus bei projektuoja tekstilės raštus, naudodama štampų metodiką. Darbą su tekstile bei makrame vadina “relaksacijos technikomis”, kurios puikiausiai nuima stresą ir padeda atsipalaiduoti. O smagiausia yra kurti kartu su draugais/pažįstamais, gurkšnojant arbatą ir pasakojant įdomias istorijas.

Artotekoje veda: