Ebru (tapyba ant vandens)

Trumpa informacija:

 • Artimiausios datos:
 • 2024-07-24; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-07-31; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-08-05; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-08-13; 14:00 - 16:00 S, V (nemokamas- skirtas Senjorams)
 • 2024-08-14; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
 • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
 • Kiekvienas dalyvis sukurs po du A4 formato piešinius.
 • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį.
 • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
 • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Ebru menui naudojamas ebru indas, kuriame yra sutirštintas vanduo. Šio vandens paviršius yra padengiamas, natūraliais, ebru menui skirtais dažais. Vėliau vandens paviršiuje suformuojamas autoriaus pageidaujamas vaizdas, kuris gali būti perkeltas ant popieriaus, keramikos, medžio, audinio ir kitų paviršių. Šiame mene naudojamos tik natūralios medžiagos, kurios nekenksmingos nei sveikatai, nei aplinkai. Visas procesas išlikęs autentiškas, kaip ir buvo atliekamas 15 amžiuje. Ebru popierius, kuris buvo patobulintas Anglijoje ir Amerikoje pasižymi skirtumu atsižvelgiant į šių šalių meno suvokimą. 16 amžiuje ebru popierius buvo naudojamas, kaip popierius įvairiems vidiniams ir išoriniams knygų papuošimams ir rankraščio aplankams. Ebru užsiėmimo metu susipažinsite su ebru meno kilme ir istorija, pirmaisiais ebru menininkais bei jų kūriniais. Taip pat nagrinėsite ebru santykį su kitais rytų menais. Susipažinsite su spalvomis bei išbandysite pagrindines ebru technikas bei elementus, tokius, kaip Battal Ebru - battal (burbulų); Gel-Git Ebru su - greita kaita; Tarakli Ebru – šukavimas; Bulbul Yuvası Ebru – lakštingalos lizdas; Sal Ebrusu - Skara iš Ebru ir daugybę kitų. 

UNESCO kultūros paveldo saugoma tapyba ant vandens EBRU – tai meno forma, nepaliekanti abejingų dėl nesunkiai gaunamo gero rezultato, greitai kintančio proceso, neįprasto spalvų ir formų žaismo bei netikėtumo. Piešimas atliekamas specialiame inde ant sutirštinto vandens dažų teptuku ištaškant foną, o vėliau specialiomis lazdelėmis formuojami patys įvairiausi ir spalvingiausi ornamentai. Kūrinys nuo vandens paviršiaus perkeliamas ant popieriaus lapo. Piešimui naudojami visiškai natūralūs tradiciniai tapybos ant vandens EBRU meno dažai, nekenkiantys žmogui ir gamtai.

Užsiėmimo trukmė 2 val. Kaina 30 Eur/žm. Kiekvienas dalyvis sukurs po du A4 formato piešinius, kuriuos perkels ant specialaus impregnuoto popieriaus.

Sukurtus ant vandens piešinius taip pat galima perkelti ir ant natūralaus šilko, ištempto ant rėmelio (išmatavimai 20x20 cm) - vieno darbo perkėlimas papildomai kainuos 10 Eur (sumokama užsiėmimo metu studijoje kortele arba grynais).

Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.