Makrame: mazgų rišimo technika

Trumpa informacija:

 • Artimiausios datos:
 • 2024-07-23; 18:00 - 20:30 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-07-30; 18:00 - 20:30 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-08-05; 14:00 - 16:00 S (nemokamas- skirtas Senjorams (toršeras))
 • 2024-08-07; 18:00 - 20:30 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-08-13; 18:00 - 20:30 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
 • Į kainą įskaičiuotos visos kūrybai reikalingos priemonės.
 • Pastabose būtina nurodyti KĄ PINSITE (vazono laikiklį, rankinuką, sienos dekoraciją ar toršerą).
 • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį.
 • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
 • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Makrame - tai dekoratyvinių mazgų technika (mazgų rišimas), vienas iš seniausiai žinomų žmonijos išradimų, šiuo metu išgyvenantis tikrą atgimimą. Galima tik spėti, kad pirmykštis žmogus sukūrė vieną kitą dešimtį mazgų ir išmoko gaminti tinklus anksčiau, nei išgauti ugnį arba naudoti adatą, kirvį ar lanką. Sugebėjimas bei talentas megzti mazgus ir nerti tinklus, senovėje buvo labai vertinamas ir laikomas giminės turtu. Šis turtas ir jo paslaptys buvo pavydžiai saugomi nuo svetimų, bei perduodamas iš tėvo sūnui, ir taip iš kartos į kartą. Senovėje su mazgais buvo surišta nemaža prietarų ir ritualų. Kulto apeigose žyniai, šamanai ir burtininkai naudojo tam tikrus mazgus ir jų kombinacijas. Magiškomis mazgų galiomis šventai tikėjo senovės graikai ir romėnai. Šiandien mes naudojame mazgus ir pynimus, net nesusimastydami apie tai, kad jų amžius siekia tūkstantmečius: mazgų atvaizdai dažnai sutinkami ant archeologų surastų vazų ir ąsočių liekanų. Tačiau patys gudriausi ir praktiškiausi mazgai išrasti jūrininkų. Burinis laivas buvo neisivaizduojamas be virvių, kuriomis burės tvirtinosi prie laivo stiebų. Laikui bėgant, moterys perėmė iš savo vyrų jūrininkų meną paprastą virvutę mazgų pagalba paversti į žavų ir naudingą daiktą.

Makrame technika - rankų darbas, tikrąja to žodžio prasme – ji atliekama vien tik rankomis. Specialaus instrumento ar priemonės šiam darbui nėra. Kaip atrama naudojama pagalvėlė, o kartais - net paprasčiausias minkštas kėdės atlošas. Dekoratyvinių mazgų technikoje naudojamos įvairios medžiagos – tai pakankamai stori, stipriai susukti siūlai iš medvilnės, tik ne pūkuotu paviršiumi (taip patogiau darbui). Taip pat galima sutikti makrame iš įvairių raištukų, virvelių, metalizuotų siūlų, sutažinių juostelių ir pan. Mažus darbelius pina iš tvirtų siūlų: muline, iriso, sutažo. Didesniems darbams naudojamas špagatas. Makrame technika naudojama papuošalų kūrimui, rūbų dekoravimui ar interjero detalių papuošimui: galima sukurti dailią rankinę, suknelę, diržą, nupinti supynes vaikams arba auskarus.

Artotekoje vyksta vienkartiniai makrame užsiėmimai, kurių metu Jūs išmoksite rišti makrame mazgus, taip pat susipažinsite su virvių ir siulų įvairove, kurios naudojamos makrame mene bei gausite daug naudingų patarimų kaip teisingai parinkti medžiagas ir suplanuoti visą darbo eigą. Galite rinktis, ką norite nusipinti:  vazono laikiklį, rankinuką, sienos dekoraciją ar toršerą. 

Vieno užsiėmimo trukmė 2.5val., kaina 30€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Pastapose labai prašome nurodyti KĄ PINSITE (vazono laikiklį, rankinuką, sienos dekoraciją ar toršerą). 

Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.