Šibori - tekstilės dažymo dirbtuvės

Trumpa informacija:

  • Artimiausios datos:
  • 2024-03-09; 12:00 - 14:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2024-03-15; 12:00 - 14:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2024-03-21; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Šibori – tai jau tarptautiniu tapęs japoniškas žodis, vartojamas iš Rytų kilusiam tekstilės marginimo menui apibūdinti. Žodis "Shibori" (angl. "tie-dye" audinio dekoravimo technika) reiškia susukti, suspausti, suslėgtiŠibori audinių marginimo mene naudojamas rezervavimo principas – dažomas audinys sulankstomas, surišamas, sudaigstomas arba tvirtai iš abiejų pusių suspaudžiamas pagalbinėmis priemonėmis tikslingai sulaikant kai kurias audinio vietas nuo dažo įsiskverbimo. Audinio marginimas – tai ilgas ir meditatyvus procesas, o rezultatas dėl marginį veikiančio atsitiktinumo dažnai kelia nuostabą. Kiekvienas šibori technika rankomis dažytas audinio gabalėlis unikalus, niekaip nepavyktų jo atkartoti. Šibori marginiai pasižymi ne tik rankų darbo verte, bet ir subtilia estetika, kurią intuityviai perteikia jį kuriantis žmogus. Šibori dažymui naudojami natūralūs audiniai: medvilnė, linas ar šilkas. Ypač vertinami yra marginti šilko audiniai, dėl išskirtinių šilko savybių: plonumo, lengvumo, blizgumo. Patys dažai išskirtinai geriasi ir liejasi į šilkinį audinį, susidaro skirtingo dažų intensyvumo sluoksniai, kurie atrodo lyg akvarelinė tapyba. 

Šibori labai tinka vienspalvių, pabodusių ar senų rūbų atnaujinimui. Užsiėmimo metu susipažinę su įvairiais šibori rišimo pagrindais ir technikomis, dažų tipais, dėkoruosite medvilninį pirkinių krepšelį savo pasirinktu rišimo būdu norimomis spalvomis. Taip pat kviečiame atsinešti šviesių atspalvių senus (ar naujus) rūbus ar kitokius audinius, kuriuos norėtumėte pagražinti ar prikelti naujam gyvenimui. Viskas tinka, kas yra pagaminta iš natūralaus pluošto, tokio kaip medvilnė ar linas (sintetinė ar pusiau sintetinė tekstilė nenusidažys ar nusidažys labai neryškiai).  

Audinių manipuliavimo procesas labai įtraukiantis ir smagus, rezultatai visuomet nustebina, o darbas nuo pat pirmų akimirkų kupinas kūrybinio džiaugsmo ir malonių atradimų. Pasirinkus kruopštų ir apgalvotą audinio paruošimo dažymui būdą - akį džiugins harmoningi ornamentai, o mėgstantiems spontaniškus netikėtumus - galima žaisti audiniu ir būsimais raštais be jokio išankstinio plano. Šypsena ir nekantrumo jausmas tikrai bus, nesvarbu kurį kelią bepasirinktumėt. O jei tvarumo idėjos Jums nesvetimos, šitaip atnaujinti drabužiai gali dar ilgai džiuginti Jus, įgavę naują pavidalą.

Užsiėmimo trukmė 2 val. Kaina 30€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.