Akademinio piešimo kursai pažengusiems

Trumpa informacija:

  • Užsiėmimai vyksta kevirtadieniais nuo 18 iki 20 val.
  • Kursus sudaro 4 užsiėmimai po 2 val.
  • Kursų kaina 48€ / žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu.
  • Praleidus vieną iš užsiėmimų, galima ateiti su kito mėnesio grupe.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!

Kursų grafikas:

Kursus veda:

Šie kursai skirti tiems, kas jau lankė akademinio piešimos kursus pradedantiesiems Artotekoje ar turi akademinio piešimo prademenis ir nori mokytis toliau. Programa sukurta, atsižvelgiant į dalyvių pageidavimus. Čia mes toliau gilinsime ir plėsime įgytas žinias, išbandysime naujas technikas.

Piešimas - vienas nuostabiausių žmogaus gebėjimų. Artotekos organizuojami akademinio piešimo užsiėmimai suteiks Jums galimybę išmokti piešimo meno - išbandyti įvairią piešimo techniką ir priemones, laisvai komponuoti ir valdyti perspektyvą, formą, erdvę - linijos, štricho, tonavimo priemonėmis. Jei norite išlavinti gebėjimą piešti, Jums reikės įdėti nuoširdaus darbo ir būti kantriems, perprasti nemažai subtilybių, tačiau pasiekti rezultatai Jus džiugins dar ilgai.

Akademinis piešimas - kai plokštumoje, popieriaus lape sukuriama gilumos iliuzija, t.y. - paprastas popieriaus lapelis, o jame giluma, ar net toluma ir viskas tuo pat metu - čia. Visa tai padaroma įvaldant metodą - piešimas - mąstymas forma. Tam reikia 2 dalykų - nors šiek tiek matyti ir, svarbiausia, braižalioti pieštuku drąsiai ir nė kiek nesijaudinti, visko pamažu išmokstama: kompozicijos, perspektyvos, linijos grakštumo, griežtumo, blankumo, štricho, tonų ir pustonių, šešėlių ir blikų. Jei tapyba - saulės ir lietaus pastangos - vaivorykštėje, tai piešimas - žmogaus mastymas forma - popieriuje. Susitikimų tikslas - mokytis piešti, įvairaus minkštumo pieštukais eskizuojant, studijuojant įvairias formas ir jų faktūras bei ypatumus, išmokti įvairius vaizdavimo būdus, išgaunant plokštumoje trimatės erdvės įspūdį. Tai daikto vaizdo fiksavimas.
 
Akademinis piešinys - tai ilgiau piešiamas piešinys. Įvaldžius elementarius, bazinius piešimo pagrindus, paraleliai pereinama prie klasikinių formų: rutulys, kubas, piramidė ir kt., natiurmortas. Tobulėjant mokinio meistriškumui, didėja piešinių formatai, toliau piešiama modelio gipsiniai fragmentai: akis, ausis, nosis ir pan., taip pat modelio galva, figūra, gyvas modelis. Svarbiausia - puoselėti mokinio individualią raišką, kūrybiškumą, autentišką saviraiškos unikalumą.

Kursai vyksta antradieniais nuo 18 val. iki 20 val. Kursus sudaro 4 užsiėmimai po 2 val. Vieno užsiėmimo trukmė 2 val. Kursų (4 užsiėmimų) kaina 1 žm. 48€. Registracija ir apmokėjimas internetu. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Praleidus vieną iš užsiėmimų, galima ateiti su kita grupe.