Batika: medvilninio pirkinių krepšelio dekoravimas

Trumpa informacija:

  • Artimiausios datos:
  • 2022-12-09; 18:00 - 20:00 24€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2022-12-17; 12:00 - 14:00 24€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2022-12-22; 18:00 - 20:00 24€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • Užsiėmimo kaina 24€/žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 24€ registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Batika - tūkstantmečio senumo technika, kilusi iš Javos salos. Ją perėmė ir plačiai naudojo Japonų meistrai, ypač dažnai kimono kostiumams marginti. Naudojami gėlių, lapijos, drugelių, paukščių, vaisių, kriauklių, žuvų motyvai, jų ornamentai. Klasikinės batikos spalvų skalė gana griežta ir labai ribota. Iki XVIIa. pagrindinės spalvos buvo balta ir mėlyna. Vėliau atsirado ruda ir netrukus geltona bei raudona. Batikos darbams dažniausiai buvo renkamasi medvilnė, o Kinijoje, bei Japonijoje dažnai ir šilkas. Šiuo metu egzistuoja dvi batikos rūšys: šaltoji batika (šia technika audinio piešinys kuriamas, liejant ištirpintą vaško - parafino mišinį ir dažant šaltais dažais), karštoji batika (dekoras ant audinio gabalo kuriamas jį atitinkamai sulanksčius ir rezervavus vietas, kurias reikia palikti nenudažytas, o dažoma karštais dažais. Būtent šia (karštaja) batikos technika užsiėmimo metu dekoruosime medvilninį pirkinių krepšelį.

Užsiėmimo metu turėsite progą sukurti batiką, remdamiesi unikaliais, keletą dešimtmečių puoselėtais, užsiėmimą vedančios dėstytojos metodais. Susipažinę su batikos rišimo pagrindais, dekoruosite medvilninį pirkiniu krepšelį savo pasirinktu rišimo būdu. Taip pat į užsiėmimą galite atsinešti nedidelį daiktą, kurį norite prikelti antram gyvenimui: maikutę, pagalvės užvalkalą ar kitą nedidelį rūbą ar audinį. Laiko atžvilgiu batikos kūrimas - netrumpas procesas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės. Tačiau akivaizdu - rezultatai to verti!

Užsiėmimo kaina 24€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 24€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.