Makrame: rankinių pynimas

Trumpa informacija:

 • Artimiausios datos:
 • 2022-01-24; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2022-02-03; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2022-02-09; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2022-02-15; 18:00 - 20:00 20€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • Užsiėmimo kaina 20€/žm.
 • Į kainą įskaičiuotos visos kūrybai reikalingos priemonės.
 • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 20€ registracijos mokestį.
 • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
 • Detalus užsiėmimų kainoraštis įmonėms ar organizacijoms, užsakant užsiėmimą renginiui.
 • Detalus užsiėmimų kainoraštis, užsakant užsiėmimą vaikų gimtadieniams, mergvakariams, vestuvėms ar kitoms šventėms.
 • Užpildykite užklausą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Makrame - tai dekoratyvinių mazgų technika (mazgų rišimas), vienas iš seniausiai žinomų žmonijos išradimų. Galima tik spėti, kad pirmykštis žmogus sukūrė vieną kitą dešimtį mazgų ir išmoko gaminti tinklus anksčiau, nei išgauti ugnį arba naudoti adatą, kirvį ar lanką. Sugebėjimas bei talentas megzti mazgus ir nerti tinklus, senovėje buvo labai vertinamas ir laikomas giminės turtu. Šis turtas ir jo paslaptys buvo pavydžiai saugomi nuo svetimų, bei perduodamas iš tėvo sūnui, ir taip iš kartos į kartą. Senovėje su mazgais buvo surišta nemaža prietarų ir ritualų. Kulto apeigose žyniai, šamanai ir burtininkai naudojo tam tikrus mazgus ir jų kombinacijas. Magiškomis mazgų galiomis šventai tikėjo senovės graikai ir romėnai. Šiandien mes naudojame mazgus ir pynimus, net nesusimastydami apie tai, kad jų amžius siekia tūkstantmečius: mazgų atvaizdai dažnai sutinkami ant archeologų surastų vazų ir ąsočių liekanų. Tačiau patys gudriausi ir praktiškiausi mazgai išrasti jūrininkų. Burinis laivas buvo neisivaizduojamas be virvių, kuriomis burės tvirtinosi prie laivo stiebų. Laikui bėgant, moterys perėmė iš savo vyrų jūrininkų meną paprastą virvutę mazgų pagalba paversti į žavų ir naudingą daiktą.

Makrame technika - rankų darbas, tikrąja to žodžio prasme – ji atliekama vien tik rankomis. Specialaus instrumento ar priemonės šiam darbui nėra. Kaip atrama naudojama pagalvėlė, o kartais - net paprasčiausias minkštas kėdės atlošas. Vėliau buvo pradėta naudoti nėrimo vašeliai ir žiogeliai, smeigtukai su galvutėmis. Tačiau smeigtukai turi būti pakankamai ilgi, kad nepasimestų gaminyje. Naudojamos taip pat - liniuotės arba juostos su piešinio matmenimis. Dekoratyvinių mazgų technikoje naudojamos įvairios medžiagos – tai pakankamai stori, stipriai susukti siūlai iš medvilnės, tik ne pūkuotu paviršiumi (taip patogiau darbui). Taip pat galima sutikti makrame iš įvairių raištukų, virvelių, metalizuotų siūlų, sutažinių juostelių ir pan. Mažus darbelius pina iš tvirtų siūlų: muline, iriso, sutažo. Didesniems darbams naudojamas špagatas ar paprasta skalbinių virvė. Kuo stipriau susukti siūlai, tuo labiau jie tinka pynimui: mazgai gaunasi aiškūs ir reljefiniai, o gaminiai, padaryti iš tokių siūlų nesideformuoja. Makrame technika naudojama papuošalų kūrimui, rūbų dekoravimui ar interjero detalių papuošimui: galima sukurti dailią rankinę, diržą ar dekoratyvinę juostą, kuria galima surišti naktinę užuolaidą.  

Užsiėmimų metu kursime pintas rankines iš natūralios medvilnės virvučių. Išmoksite ne tik sukurti mielą ir madingą rankinę, bet ir išmokti makrame pynimo (o tiksliau- mazgų rišimo) technikos. Ją galėsite taip pat panaudoti gaminant papuošalus, pinant kuprines, rankines, sienos papuošimus ar laikiklius vazonams. Makrame technika suteikia labai daug galimybių: jei tik nepritrūks vaizduotės ir šiek tiek kantrybės, galėsite sukurti nepakartojamus meno kūrinius. Rankines pinsime iš 100% natūralios medvilnės virvučių, bet makrame pynimui tinka ir sintetines, vilnuonės, lininės, šilkinės, odinės virvutės, virvės ir siūlai. 

Užsiėmimo kaina 20€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 20€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.