2022 08 22- 2022 08 26 Stovykla "Ekomenas"

Trumpa informacija:

 • Artimiausios datos:
 • 2022-08-22; 08:00 - 17:00 140€ / žm. V (penkios dienos)

Dienotvarkė

 • 08:00-08:30 laukiame vaikučių
 • 08:30-09:00 ryto ratas, dienos aptarimas, linksma mankštelė
 • 09:00-09:30 priešpiečiai
 • 09:30-10:30 laikas kartu: pramogos, stalo žaidimai, spalvoti eksperimentai, komandiniai žaidimai, muzikavimas
 • 10:30-12:00 kūrybinis užsiėmimas
 • 12:00-14:00 laikas lauke, aktyvios pramogos, komandiniai žaidimai
 • 14:00-15:00 pietūs kavinėje
 • 15:00-16:30 kūrybinis užsiėmimas
 • 16:30-17:00 pavakariai
 • 17:00-17:30 laukiame tėvelių

Užsiėmimą veda:

2022 m. rugpjūčio 22-26 d. kviečiame 7-12 m. vaikus į unikalią stovyklą Ekomenas Artotekoje. Dienos stovykla skirta 7-12 metų vaikams. Kūrybinė dienos stovykla – tai unikali galimybė vaikams ne tik atitrūkti nuo kasdienybės bei pasinerti į stebuklingą menų pasaulį, bet ir aktyviai bei įdomiai praleisti laiką smagiose kūrybinėse veiklose. 

Šios stovyklos tema - ekologija. Artotekoje vaikų laukia net 10 kūrybinių-edukacinių užsiėmimų eko-tema, filmo Wall-E: šiukšlių princo istorija peržiūra ir aptarimas, talka lauke - aplinkos tvarkymas.

I diena

Tema - audinys. Pirmas kūrybinis užsiėmimas batika. Prašysime iš namų atsinešti šviesių atspalvių medvilninį ar lininį rūbą, kurį prikelsime antram gyvenimui: maikutę, suknelę, kelnes, kuriuos dažysime šibori mazgų rišimo technika su specialiais tekstiliniais dažais. Antras kūrybinis užsiėmimas mergaitėms - nuotaikų lėlės (gaminsime mažas lėlytes iš medžiagėlių skiautelių, kurias apgyvendinsime savo susiūtame medžiaginiame maišelyje). Berniukams - kryžiukų nuliukų žaidimo dirbtuvės.

II diena

Tema - stiklas. Gaminsime stiklo papuošalus (pasirinktinai žiedą, auskarus, pakabuką ar ženkiuką) iš perdirbto stiklo žaliavos. Antras užsiėmimas - mozaikos žibintų dirbtuvės (vaikų prašome atsinešti įvairių formų stiklainius). Žibintus užpilsime bičių vašku ir įdėsime knatą. 

III diena

Tema - kartonas. Gaminsime kaleidoskopus ir tūtų nuo vienkartinių rankšluosčių. Antras užsiėmimas - muzikinių instrumentų (barškučių) gamyba iš tūtų nuo vienkartinių rankšluosčių. Tūtų neštis nereikia - turime daug Artotekoje.

IV diena

Tema - natūrali kosmetika ir kūno priežiūra. Gaminsime natūralų muilą ir kietą šampūną iš natūralių ingridientų: vaistažolių, molio, kietųjų aliejų ir hidrolatų. Sukurtus muilus ir šampūnus kvepinsime natūraliais eteriniais eliejais, dažysime valgomaisiais dažais ir dekoruosime žiedlapiais. 

V diena

Tema - vaškas. Pirmas užsiėmimas - ekokeramika iš bičių vaško ir kavos tirščių (gaminsime dubenėlius). Antras užsiėmimas - sojų vaško žvakės moliniame indelyje. Nulipdome žvakidę ir savaime stingstančios molio masės (ją išdekoruojame augalų įspaudais ir įvairiais ornamentais, tuomet įstatome knatą ir užpilame natūraliu sojų vašku bei išdekoruojame džiovintais žiedlapiais).

Stovyklos metu kalbėsime su vaikais apie tvarumą ir rūšiavimo svarbą. Rūšiuosime šiukšles ir nenaudosime vienkartinių indų. Todėl prašome vaikų atsinešti iš namų savo indus: šaukštą, puoduką ir dubenėlį.

Vaikai, sudalyvavę stovykloje, susipažins su įvairiomis meninėmis veiklomis, sužinos, kad jos suteikia galimybę bendrauti, išreikšti save, atsipalaiduoti, atrasti kitus, alternatyvius bendravimo ar laisvalaikio praleidimo būdus. Tikimės, kad vaikai įgytas žinias ir gebėjimus taikys ne tik savo dabartinėje kasdienybėje, bet ir ateityje, kuomet patys taps tėvais.

Kiekvieną dieną mūsų vadovai su vaikais žais komandinius žaidimus, rengs skaitymo valandėles, aktyviai ir turiningai praleis laiką lauke.

Pamainos (penkių dienų) kaina 140€. Būtina išankstinė registracija internetu, pastabose nurodant vaiko vardą ir amžių.

Į kainą įskaičiuota:

- vaiko priežiūra;

- priešpiečiai ir pavakariai (sausi pusryčiai su pienu, vaisiai, daržovės, bandelės, sausainiai, sultys, arbata)

 - pietūs kavinėje (sriuba + karštas patiekalas)

- 10 kūrybinių-edukacinių užsiėmimų; 

- pramogos, stalo žaidimai, spalvoti eksperimentai, komandiniai žaidimai, muzikavimas, aktyvios pramogos lauke ir kt.

Visos stovyklos metu ruošiame tėveliams muzikinį pasirodymą, kurį pademonstruosime tėveliams penktadienį 17val. per stovyklos uždarymo šventę.