2022 09 21 Stiklo papuošalų gamyba

Artoteka

Siekdama mokyklinio amžiaus vaikų iš socialinės atskirties grupių aktyvaus dalyvavimo kultūroje įpročius bei reaguodama į Lietuvoje esantį pabėgėlių iš Ukrainos skaičių ir norėdama prisidėti prie kokybiškų kultūros edukacijos veiklų ukrainiečių šeimoms plėtojimo, VšĮ Artoteka inicijavo projektą "Ukrainos vaikų menas", kurio tikslas organizuoti nemokamus kūrybinius - edukacinius užsiėmimus vaikams iš Ukrainos ir jų mamoms.

Nuo 2022 m. kovo 26 d. iki 2022 m. gegužės 21d.  VšĮ "Artoteka" savo iniciatyva kiekvieną šeštadienį organizavo nemokamus kūrybinius-edukacinius užsiėmimus Ukrainos vaikams ir jaunimui "Lietuvos tūkstantmečio vaikai" organizuojamoje šeštadieninėje vaikų stovykloje Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Šios iniciatyvos metu iš viso suorganizaviome virš 20 skirtingų kūrybinių-edukacinių užsiėmimų vaikams iš Ukrainos. Ši neįkainojama patirtis buvo labai naudinga vykdant Vilniaus miesto savivaldybės dalinai finansuojamą projektą "Ukrainos jaunimo menas 2022” – nemokami kūrybiniai-edukaciniai užsiėmimai vaikams iš Ukrainos, o užmegztos naujos pažintys ir kontaktai padėjo pritraukti dar daugiau vaikų iš Ukrainos į projekto veiklas.

Visą 2022 m. rugsėjį kiekvieną dieną (išskyrus savaitgalius) Artotekoje vyko nemokami kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai mokyklinio amžiaus vaikams iš Ukrainos ir jų mamoms, ar lydintiems asmenims. Iš viso užsiėmimuose sudalyvavo beveik 300 asmenų. Vilniaus miesto savivaldybės parama šiam projektui užtikrino veiklų tęstinumą ir nuoseklumą, profesionalius žmogiškuosius bei materialiuosius resursus ir projekto pozityvų poveikį vaikams iš Ukrainos. 

Teigiamas kūrybinių veiklų poveikis šiai bene didžiausią mūsų visuomenėje socialinę atskirtį patiriančiai socialinės atskirties grupei – vaikams iš Ukrainos yra neginčytinas. Tokios iniciatyvos padeda išreikšti mintis, moko valdyti emocijas, padeda bendrauti ir bendradarbiauti, praplėčia akiratį. Daug metų vykdydami kūrybinius-edukacinius užsiėmimus vaikams iš socialinės rizikos grupių, matome, kaip aktyviai jie įsitraukia į siūlomas veiklas. Galimybė dalyvauti užsiėmimuose vaikams, praradusiems viską savo šalyje ir ieškantiems prieglobsčio mūsų šalyje, yra ne tik saviraiškos priemonė, bet ir būdas užmegzti naujas draugystes, praleisti laiką saugioje bendraminčių grupėje bei pasijusti geriau, pritaikant savo žinias ir įgūdžius savo kasdienybėje. Vaikai, sudalyvavę projekte, susipažino su įvairiomis kultūros edukacijos veiklomis, sužinojo, kad jos suteikia galimybę bendrauti, išreikšti save, atsipalaiduoti, atrasti kitus, alternatyvius bendravimo ar laisvalaikio praleidimo būdus. Tikime, kad vaikai projekto metu įgytas žinias ir gebėjimus pritaikys ne tik savo kasdienybėje, draugaudami su bendraamžiais, bet ir ateityje, kuomet patys taps tėvais.

Už nuotraukas ir video dėkojame VYRI media.

 

Projektą iš dalies finansuoja :  

Paremkite šią iniciatyvą, kad tokių užsiėmimų galėtumėme surengti dar daugiau! Ačiū:) 

Kiti projekto įvykiai: