Žvakių iš natūralaus bičių vaško liejimo ratas

Trumpa informacija:

 • Artimiausios datos:
 • 2024-05-27; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-06-01; 15:00 - 17:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-06-07; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-06-13; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • 2024-06-18; 18:00 - 20:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
 • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
 • Kiekviena dalyvė išlieja ir namo išsineša po 32 žvakes.
 • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį.
 • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
 • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.
 • Užsakykite pilnai sukomplektuotą priemonių rinkinį žvakių gamybai
 • Užsakykite bičių vaško žvakių gamybos video pamoką
 • Užsakykite natūralias įvairiaspalves rankų darbo žvakes, pagamintas iš bičių vaško.

Užsiėmimą veda:

Kiekviena moteris žino, kaip sukurti namų jaukumą, o deganti žvakė yra pats geriausias būdas tai padaryti. Žvakės šviesa skleidžia jaukumą, kuria namų šilumą, džiugina širdį bei sielą. Žvakes dovanojame ir gauname dovanų, perkame didžiausioms metų šventėms, imame spalvotą ir skaniai kvepiančią žvakę išpardavimų metu, bet ar susimąstome iš ko žvakės gaminamos? Kodėl taip skaniai kvepia? Ir kodėl taip pigiai kainuoja? Tikros žvakės dabar yra retenybė. Masinėje žvakių gamyboje beveik visada naudojamas parafinas – tai pigus, neatsinaujinantis, tamsiai pilko atspalvio šalutinis naftos produktas. Gaminant žvakes jis išbalinamas įvairiais cheminiais tirpikliais. Parafinui sukietinti dažniausiai naudojamas akrolinas arba į jį panašios kancerogeninės medžiagos. Sintetiniai kvapikliai skleidžia malonų aromatą, todėl žvakė stipriai kvepia net ir ramybės būsenoje. Labai svarbi žvakės sudedamoji dalis – dagtis. Deja, labai daug masinės gamybos žvakių gamintojų žvakių dagtis tepa švinu, nes tai prailgina žvakės degimo laiką, tačiau švininė dagtis skleidžia žmogui itin pavojingas medžiagas. Ir nors švinas buvo uždraustas žvakių dagčių gamyboje vartoti 2003 metais, žvakių su švinine dagtimi vis dar pasitaiko prekybos centruose. Trečiosiose šalyse vis dar pasitaiko metalo šerdies dagčių iš cinko, kadmio. Spalvoti dažai suteikia žvakei išskirtinumo, tačiau deja dažniausiai jie būna sintetiniai, pagaminti iš naftos subproduktų ir turintys kancerogeninių medžiagų. Dažnai žvakės gaminamos naudojant skirtingos kilmės priedus, kurie gerina žvakės degimo kokybę. Stearino rūgštis yra pavojinga riebalinė cheminė medžiaga (gyvūnų taukų ir kai kurių augalinių riebalų mišinys) dedama į parafino žvakes, kad padidintų žvakės degimo temperatūrą ir prailgintų degimo laiką. Vybar – polimerinė medžiaga naudojama kaip stearino rūgšties pakaitalas. Ši medžiaga suteikia spalvoms ryškumo ir padeda išlaikyti kvapniuosius aliejus vaške. Įvairios mikrokristalinės medžiagos, išgaunamos iš naftos, yra maišomos į žvakių sudėtį siekiant suteikti blizgesio, pagerinti spalvos vientisumą. Degdama parafino žvakė skleidžia suodžius, toksines medžiagas ir junginius, tokius kaip formaldehidas ir naftalinas. Šie junginiai nusėda ant visų namų paviršių, įsigeria į minkštus baldus, kilimus ir pagalvėles, drabužius. Taip patenka į virškinimo sistemą, nusėda kvėpavimo takuose, dėl ko plaučiai ir visi organai prasčiau aprūpinami deguonimi. Taigi, ką daryti, kaip apsaugoti save ir aplinką nuo kenksmingų medžiagų, tačiau mėgautis žvakių privalumais? Galima rinktis bičių vaško arba sojų vaško žvakes, ir tai bus tikrai natūrali alternatyva parafino žvakėms. 

Siūlome jums savo rankomis nusilieti žvakes iš natūralaus bičių vaško, kurių dagtis - natūralus linas. Kaip atskirti, ar žvakė tikra, ar ne ir ar į vašką pridėta parafino ar kitų priedų ir begalią kitų moteriškų gudrybių bei paslapčių apie šį seną amatą išgirsite susitikimo metu. Taip pat kalbėsime apie bites, vaško valymo procedūras, naudingas savybes. Namo parsinešite 32 žvakes, pakrautas jūsų energija. Žvakių liejimas - lyg meditacija, ramina ir atpalaiduoja, o rezultatas - šiltos, kvepiančios žvakutės namuose primins apie prasmingai drauge moterų bendrystėje praleistą laiką.

Žvakes liejame senuoju žvakių liejimo būdu (su ratu), atsiradusiu XIV a. Dzūkijoje yra išlikusiu tik kai kuriuose šilinių dzūkų kaimuose. Ištirpintas vaškas statomas su dubeniu ant kartštų bulvių ar burokų katilo (kad neužstengtų). Ant medinio rato arba lanko, pritvirtinto ant lubų arba ant stovo, sukabinami knatai, dažniausiai medvilniai ar lininiai sūlai, ir ant kiekvieno iš jų tolygiai pilamas vaškas tol, kol apeina visas ratas. Apsukus ratą, pirmasis knatas jau būna apsitraukęs atvėsusiu vaško sluoksniu, procedūra kartojama. Pilama tol, kol gaunama norimo storio žvakė. Tradiciškai jos būna maždaug poros centimetrų storio ir apie 40 cm ilgio. Nuliejus per storą žvakę, ji varvės, nuliejus per ploną – greitai sudegs. 

Užsiėmimo metu susipažinsime su senovoniu bičių vaško liejimo procesu. Susėdę ratu, jausdami vienas kito petį ir bičiulišką šilumą, pajusime nepaprastą natūralaus vaško ir pikio skleidžiamą magiją. Neskubant, ramioje aplinkoje su meile savo rankomis nulietos žvakės namuose primins apie prasmingai praleistą laiką.

Užsiėmimo trukmė 2 val. Kaina 30€/žm. Kiekviena dalyvė išlieja ir namo išsineša po 32 žvakes. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.

Kurkite natūralius bičių vaško žvakes sau patogiu metu namuose: užsakykite natūralių bičių vaško žvakių gamybos video pamoką ir pilnai sukomplektuotą priemonių rinkinį žvakių gamybai, arba užsakykite natūralias įvairiaspalves rankų darbo žvakes, pagamintas iš bičių vaško.