Trumpa informacija:

  • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
  • Į kainą įskaičiuota kakava ir vaišės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 30€ registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Kakavos ceremonijos – tai Majų civilizacijos palikimas padedantis pabusti ir pradėti atvira širdimi švęsti savo gyvenimą. Kakava ceremonijose naudojama tūkstančius metų Majų ir Aztekų tradicijose Centrinėje ir Pietų amerikoje. Ceremonijose kakava buvo naudojama dvasiniam augimui bei vidiniam pabudimui ir kūrybiniam įkvėpimui. Gryna kakava yra naudojama kaip širdį atveriantis gėrimas, kad žmonės saugiai galėtų patirti pabudimą, gauti įžvalgų ir gydyti save. Kakava yra naudojama šventuose ritualuose, kur išsakomos intensijos, o išgėrus kakavą atveriamos euforinės būsenos, paleidžiamos negatyvios emocijos, įvyksta susijungimas su savimi ir mylinčia energija mūsų kūnuose. Ritualinė kakava gaminama iš grynų kakavos pupelių, kakavos aliejaus ir prieskonių (esant poreikiui, galima truputį pasaldinti medumi) bei vandens, o gaunamas gėrimas yra daugumai gan neįprasto, kartaus skonio, tačiau tuo pačiu jame daug geležies, magnio ir B grupės vitaminų.

Ką galima patirti Kakavos ceremonijos metu?
• Širdį atveriančią vienybės, meilės ir ekstazės kelionę.
• Paleisti blokus, atpažinti elgesio šablonus, išgirsti širdies vedimą.
• Atrasti ryšį su savo aukštesniuoju aš – savo jėga ir tiesa.
• Šamaninę, dvasinę kelionę.
• Erdvę meditacijai – proto ramybę, susijungimą su vidine išmintimi, dvasia.
• Vyriškų ir moteriškų energijų subalansavimą.
• Sustiprėjusį kūrybingumą.

Kakava - vienas sudėtingiausių savo sudėtimi žmogui žinomų augalų. Tai supermaistas, pilnas naudingų mineralų ir neuro-chemikalų, kurie teigiamai įtakoja mūsų emocinę ir psichologinę būseną. Švelnus ceremoninės kakavos kartumas padeda kepenims apsivalyti, o mums paleisti emocijas. Alkaloidai kakavoje pagerina kraujotaką ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Kakava gali padėti atstatyti būtinų mūsų organizmui mineralų atsargas. Daugumoje Vakarų pasaulio dietų chroniškai trūksta Magnio, o kakava yra geriausias natūralus jo šaltinis. Magnis naudojamas visose svarbiausiose smegenų funkcijose, ypač atminčiai ir susitelkimui. Taip pat padeda širdžiai ir kraujotakai, atpalaiduodamas kraujagysles ir sumažindamas įtampą. Kakavoje taip pat gausu Chromo, Vario, Kalcio, Mangano, Cinko, Sieros, Geležies ir Fosforo. Kakava pozityviai veikia mūsų nuotaiką. Reguliarus kakavos gėrimas gali turėti labai pozityvų poveikį savijautai, sukurti naujas neuronų jungtis, kurios padeda mūsų kasdienybėje jausti daugiau laimės, meilės ir ryšio. Kakavoje yra neurotransmiterių ir neuromoduliatorių, kurie natūraliai gaminami mūsų organizme, kaip:
Serotoninas – Džiaugsmas, pozityvi savijauta, atsparumas stresui.
Dopaminas – Motyvacijos ir malonumo pojūčiai.
Anandaminas – Palaimos molekulė, reguliuoja skausmą, susijusį su malonumu, kurį patiria bėgikai ar kiti fiziškai sportuojantys žmonės.

Kakavos ceremonijos metu Jūs sužinosite šio stebuklingo gėrimo atsiradimo istoriją, medituosite, atsipalaiduosite ir, žinoma, iš lėto degustuosite kakavą. Tuomet susitiksite su savo kūnu: atliksime nesudėtingus tempimo pratimus, jeigu norėsis galėsite pakilti ir pajudėti. Tuomet atkreipsime dėmesį į savo vidų - sielą, protą. Susipažinsite su kaimynu, jeigu norėsis, pasidalinsite savo patirtimis su aplinkiniais.

Ceremonijos trukmė 2 val. Kaina 1 žm. 30 Eur. 

Apranga - patogi, nevaržanti judesių. Moterims rekomenduojama vilkėti sukneles arba sijonus.