Sojų vaško žvakių dirbtuvės

Trumpa informacija:

Užsiėmimą veda:

Žvakės šviesa skleidžia jaukumą, kuria namų šilumą, džiugina širdį bei sielą. Žvakes dovanojame ir gauname dovanų, perkame didžiausioms metų šventėms, imame spalvotą ir skaniai kvepiančią žvakę išpardavimų metu, bet ar susimąstome iš ko žvakės gaminamos? Kodėl taip skaniai kvepia? Ir kodėl taip pigiai kainuoja? 

Masinėje gamyboje beveik visada naudojamas parafinas – tai pigus, neatsinaujinantis, tamsiai pilko atspalvio šalutinis naftos produktas. Gaminant žvakes jis išbalinamas įvairiais cheminiais tirpikliais. Parafinui sukietinti dažniausiai naudojamas akrolinas arba į jį panašios kancerogeninės medžiagos. Sintetiniai kvapikliai skleidžia malonų aromatą, todėl žvakė stipriai kvepia net ir ramybės būsenoje. Labai svarbi žvakės sudedamoji dalis – dagtis. Deja, labai daug masinės gamybos žvakių gamintojų žvakių dagtis tepa švinu, nes tai prailgina žvakės degimo laiką, tačiau švininė dagtis skleidžia žmogui itin pavojingas medžiagas. Ir nors švinas buvo uždraustas žvakių dagčių gamyboje vartoti 2003 metais, žvakių su švinine dagtimi vis dar pasitaiko prekybos centruose. Trečiosiose šalyse vis dar pasitaiko metalo šerdies dagčių iš cinko, kadmio. Spalvoti dažai suteikia žvakei išskirtinumo, tačiau deja dažniausiai jie būna sintetiniai, pagaminti iš naftos subproduktų ir turintys kancerogeninių medžiagų. Dažnai žvakės gaminamos naudojant skirtingos kilmės priedus, kurie gerina žvakės degimo kokybę. Stearino rūgštis yra pavojinga riebalinė cheminė medžiaga (gyvūnų taukų ir kai kurių augalinių riebalų mišinys) dedama į parafino žvakes, kad padidintų žvakės degimo temperatūrą ir prailgintų degimo laiką. Vybar – polimerinė medžiaga naudojama kaip stearino rūgšties pakaitalas. Ši medžiaga suteikia spalvoms ryškumo ir padeda išlaikyti kvapniuosius aliejus vaške. Įvairios mikrokristalinės medžiagos, išgaunamos iš naftos, yra maišomos į žvakių sudėtį siekiant suteikti blizgesio, pagerinti spalvos vientisumą. Degdama parafino žvakė skleidžia suodžius, toksines medžiagas ir junginius, tokius kaip formaldehidas ir naftalinas. Šie junginiai nusėda ant visų namų paviršių, įsigeria į minkštus baldus, kilimus ir pagalvėles, drabužius. Taip patenka į virškinimo sistemą, nusėda kvėpavimo takuose, dėl ko plaučiai ir visi organai prasčiau aprūpinami deguonimi.  

Taigi, ką daryti, kaip apsaugoti save ir aplinką nuo kenksmingų medžiagų, tačiau mėgautis žvakių privalumais? Galima rinktis bičių vaško arba sojų vaško žvakes, ir tai bus tikrai natūrali alternatyva parafino žvakėms. Sojų pupelių vaškas – tai natūralus produktas, pagamintas iš sojų pupelių ir kruopščiai atrinktų augalinių aliejų. Jo sudėtyje nėra toksinų ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Sojų pupelės yra greitai atsinaujinantis gamtinis išteklius, kuris nedaro žalos aplinkai.  Sojų pupelių vaškas yra 100% augalinis ir nėra bandytas su gyvūnais. Sudėtyje nėra genetiškai modifikuotų medžiagų, naftos, parafino, pesticidų, herbicide ir kitų toksinų. Sojų vaško žvakė dega kelis kartus ilgiau nei parafininė, vaškas išdega tolygiai, neišskiria toksinių medžiagų. Sojų vaško žvakės neįkaista daugiau 37 laipsnių, vaškas dega žemesnėje temperatūroje nei parafinas, dėl to neįmanoma nusideginti. Puikiai tinka su eteriniais aliejais aromaterapijai. Lengvai išsivalo išsiliejus (pakanka vandens ir muilo). Puikiai tinka masažinėms žvakėms, ar užtepti ant skilinėjančios kūno odos, turi minkštinamųjų savybių.

Užsiėmimo metu iš pradžių nusilipdome molinį indelį, jį išdekoruojame, puošiame įvairiais raštais. Tuomet užpildome savo indelį natūraliu sojų vašku ir įmaišome į jį pasirinktą natūralų eterinį aliejų. Naudojame lininįę dagtį. Palaukiame  kol sustings. Su meile pagamintos žvakės lieka Jums. Gamyboje naudojamos tik aukštos kokybės priemonės: savaime ore stingstanti molio masė, natūralus sojų vaškas, kvapai žvakėms (natūralūs eteriniai aliejai), lininės dagtys. Aprangai jokių ypatingų reikalavimų nėra. Užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis pasigamins po natūralią sojų vaško žvakę, ją iškvepins pasirinktais natūraliais eteriniais aliejiais. Žvakės indelio talpa ar forma bus tokia, kokią išlidome:)

Užsiėmimo kaina 25€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 25€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt

Kurkite mozaikos žibintus sau patogiu metu namuose: užsakykite sojų vaško žvakių gamybos video pamoką ir pilnai sukomplektuotą priemonių rinkinį sojų vaško žvakių gamybai.