Pirmuosius aitvarus gamino Tibeto vienuoliai iš bambuko ir šilko. Į Japoniją, kurios niekas neįsivaizduoja be aitvarų, kur yra didžiausias aitvarų muziejus, aitvarai atkeliavo tik 7 amžiuje. Ir puolė japonai juos naudoti karo pramonėje. Gamindavo didelius ir keldavo žmones, kad iš aukštai pamatytų priešų pozicijas. Turbūt iš čia ir atkeliavo posakis – aitvarai laimę neša...laimę laimėti karą. Į Europą aitvarai atkeliavo 13 amžiuje. Pats Markas Polas apie juos užsiminė, pasakodamas apie savo keliones Azijoje. Tiesa, kažką panašaus į orą kėlė ir Senovės Romos gyventojai.Visose šalyse aitvarai buvo ir simbolių, ir meno, ir laisvės, ir pasididžiavimo objektais. Šiais laikais aitvarai gali gaminti elektros energiją, tampyti laivus po vandenynus ar net pasiekti saulę.
Užiėmimo metu gaminsime paprastus, lengvai kylančius į dangų aitvarus. Šis užsiėmimas nereikalauja kruopštumo ir kantrybės, todėl puikiai tinka ir renginiams ir šventėms, kur dalyviai nori linksmo užsiėmimo ir greito rezultato. Aitvarą galima pagražinti savo piešiniais, taip pat užrašyti slapčiausią savo svajonę ar norą. Taip jis taps puikiu Jūsų draugu, o susitikimą vainikuojanti simbolinė aitvarų leidimo ceremonija bus puiki proga pajusti vėjo laisvę! Šis užsiėmimas – kūrybos, gamybos ir ramybės oazė, o paleistas į dangų aitvaras – sugalvoto noro išsipildymas.
Užsiėmimo kaina 30€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.
Kurkite aitvarus sau patogiu metu namuose: užsakykite aitvarų gamybos video pamoką ir pilnai sukomplektuotą priemonių rinkinį aitvarų gamybai.