Nuo senų laikų tikima, kad kaukė - jėgos simbolis, galintis apsaugoti žmogų nuo išorinių aplinkos grėsmių ir demoniškų jėgų: užsidėjęs kaukę žmogus tarsi perimdavo antgamtines demonų galias ir su jais susitapatindavo. Kaukės nuo senų laikų plačiai paplitusios teatralizuotuose liaudies ritualuose, šventėse, spektakliuose bei apeigose. Kaukės būna antromorfinės (čigonų, žydų, vaistininkų, elgetų..), zoomorfinės (ožio, arklio, gervės...) ir demonomorfinės (velnio, giltinės...). Švenčių metu kaukė yra neatsiejama kostiumo dalis, sukurianti mistinią aurą apie jį dėvintį žmogų. Šiais laikais kaukės yra dažnai naudojamos kaip įvairių festivalių ir švenčių atributas, pavyzdžiui, daugelyje Vakarų pasaulio šalių švenčiamoje "Halloween" šventėje.
Šiuolaikinės kaukės dažniausiai ir vaizduoja šiuolaikinius personažus. Tai gali būti pasakų, meninių ir animacinių filmų herojai. Viskas priklauso nuo šventės ir ją švenčiančios tautos papročių. Lietuvoje populiariausi su kaukėmis susijęs renginiai yra žiemos išvarymo šventė - Užgavėnės ir Halloween'o šventė.
Užsiėmimo metu gaminsime kaukes ant savo pasirinkto kartoninio šablono, dekoruosime ją įvairiomis technikomis. Kaukę galima dažyti, spalvinti, apklijuoti spalvoto popieriaus arba medžiagos skiautelėmis ar blizgučiais.