Laikrodis - mandala (taškavimo technika)

Trumpa informacija:

  • Artimiausios datos:
  • 2024-03-15; 18:00 - 21:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • 2024-03-23; 15:00 - 18:00 30€ / žm. S, V (1 užsiėmimas)
  • Užsiėmimo kaina 30€/žm.
  • Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Užsakykite šį užsiėmimą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Mandala turi ilgą istoriją ir yra žinoma dėl savo gilios dvasinės prasmės bei visumos atspindėjimo. Mandalos pavadinimas sanskrito kalba reiškia „ratas“ arba „pilnatvė“. Dauguma žmonių įvairiose kultūrose gali patvirtinti nenuginčijamą mandalų galią. Budistai, tibetiečiai ir hinduistai nesiliauja žavėjęsi subtilia jų prasme ir grožiu. Psichoanalitikas Karlas Jungas mandalą yra pavadinęs „pasąmoningojo savęs atspindžiu“, kadangi kiekvienas, kurdamas šį savo kūrinį, jame nori nenori pavaizduoja esmingiausias savo savybes ir charakterio bruožus. Būtent todėl mandalų terapija turi gilią sielos gydymo bei geresnio vidinio savęs pažinimo prasmę. Mandalas galima piešti arba dėlioti iš įvairiausių daiktų: gėlių žiedlapių, akmenukų, maisto produktų ir kt. Harmoningai sudarytos mandalos dažnai naudojamos ne tik erdvių puošimui, bet ir meditacijai bei gydymui.  Indėniškos mandalos, pinamos iš siūlų ant lazdelių ir turi specialų pavadinimą „Ojos de Dios“ – Dievo akys. Jos pinamos, siekiant užtvirtinti savo ketinimą ar norą visatoje ir padeda išgryninti tikslus ir jų siekti. Mandalą sukūręs žmogus išeina į miškus ar laukus, savo mandalą sudegina, stebi dūmus, bet jų neįkvėlia. Tikima, kad tokia auka užfiksuoja to žmogaus norą ar ketinimą visatoje negrįžtamai. O Tibeto vienuoliai mandalas barsto iš spalvoto smėlio. Šis procesas gali užtrukti net keletą mėnesių. Pabaigę mandalą, vienuoliai ją sunaikina. Tikslas - nugalėti prisirišimą savyje prie tam tikrų situacijų, žmonių ir gyvenimo įvykių. Pats mandalų kūrimo procesas yra nepaprastai gilus dvasinis išgyvenimas, turintis stiprią terapinę prasmę. Formos ir spalvos, kurias pasirenkate savo kūriniui, geriausiai atspindi vidinę jūsų būseną kūrybos proceso metu. Tereikia pasikliauti instinktais ir jausmais, užuot galvojus ir svarsčius, vidinis jūsų pasaulis turėtų būti pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Tokiu būdu kurdami mandalą jūs nupiešite geriausią savo autoportretą. Kaip ir daugumoje meno terapijos rūšių, čia yra svarbiausia ne galutinis rezultatas, o kelias, kuriuo iki jo einate.

Užsiėmimo metu jūs keliom valandom panirsite į savo vidų ir, patys parinkdami spalvas, sukursite veikiantį sieninį laikrodį - mandalą unikalia taškavimo technika akriliniais dažais. Tai nuostabi meditacija, kurioje dominuoja grožio ir pusiausvyros dėsniai. Jūsų savarankiškai sukurtos mandalos harmoniją sudarys jos daugiasluoksnė ornamentika, spalvų kontrastai ir dermės. Norint nutaškuoti bet kokį vaizdą, reikia tiesiog skirtingų dydžių taškavimo įrankių, akrilinių dažų ir pagrindo, ant kurio bus taškuojama. Tuomet reikia pasikliauti vaizduote, įkvėpimu ir fantazija – Jūs įsitikinsite, kad vos prisėdus taškuoti nurimsta protas, atgyja vidus, o įrankių nesinori paleisti net po kelių intensyvių taškavimo valandų. Tai ne tik terapija, padedanti atsipalaiduoti, įveikti stresą ar įtampą, bet ir galimybė lavinti koncentraciją, kruopštumą, dėmesingumą ir smulkiąją motoriką.

 

Užsiėmimo trukmė 3 val. kaina 30€/žm. Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos priemonės. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.