Žvakių iš natūralaus bičių vaško liejimo ratas

Trumpa informacija:

  • Užsiėmimo kaina 32€/žm.
  • Kiekviena dalyvė išlieja ir namo išsineša po 32 žvakes.
  • Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 32€ registracijos mokestį.
  • Užsakykite Artotekos dovanų kuponą pasirinktiems kūrybiniems užsiėmimams!
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis įmonėms ar organizacijoms, užsakant užsiėmimą renginiui.
  • Detalus užsiėmimų kainoraštis, užsakant užsiėmimą vaikų gimtadieniams, mergvakariams, vestuvėms ar kitoms šventėms.
  • Užpildykite užklausą renginiui ir mes su Jumis susisieksime.

Užsiėmimą veda:

Kiekviena moteris žino, kaip sukurti namų jaukumą, o deganti žvakė yra pats geriausias būdas tai padaryti. Tikros žvakės dabar yra retenybė. Parduotuvių lentynos perpildytos parafininėmis žvakėmis, o parafinas - naftos produktas, išskiriantis begalią toksinų. O kur dar dažikliai, kvapikliai neaiškios kilmės, o be to didžioji dauguma parduotuvinių žvakių knatų mirkomi švine, kad ilgiau degtų. Siūlome jums savo rankomis nusilieti žvakes namams. Tikras žvakes - iš natūralaus bičių vaško, kurių knatas - natūralus linas. Kaip atskirti, ar žvakė tikra, ar ne ir ar į vašką pridėta parafino ar kitų priedų ir begalią kitų moteriškų gudrybių bei paslapčių apie šį seną amatą išgirsite susitikimo metu. Taip pat kalbėsime apie bites, vaško valymo procedūras, naudingas savybes. Namo parsinešite 32 žvakes, pakrautas jūsų energija. Žvakių liejimas - lyg meditacija, ramina ir atpalaiduoja, o rezultatas - šiltos, kvepiančios žvakutės namuose primins apie prasmingai drauge moterų bendrystėje praleistą laiką.

Žvakė simbolizuoja žmogų: žvakės vaškas – žmogaus fizinį kūną, dagtis – protą, o liepsna – dvasią. Žvakes liejame senuoju žvakių liejimo būdu (su lanku) atsiradusiu XIV a. Dzūkijoje yra išlikusiu tik kai kuriuose šilinių dzūkų kaimuose. Ištirpintas vaškas statomas su dubeniu ant kartštų bulvių ar burokų katilo (kad neužstengtų). Ant medinio rato arba lanko, pritvirtinto ant lubų arba ant stovo, sukabinami knatai, dažniausiai medvilniai ar lininiai sūlai, ir ant kiekvieno iš jų tolygiai pilamas vaškas tol, kol apeina visas ratas. Apsukus ratą, pirmasis knatas jau būna apsitraukęs atvėsusiu vaško sluoksniu, procedūra kartojama. Pilama tol, kol gaunama norimo storio žvakė. Tradiciškai jos būna maždaug poros centimetrų storio ir apie 40 cm ilgio. Nuliejus per storą žvakę, ji varvės, nuliejus per ploną – greitai sudegs. 

Užsiėmimo metu susipažinsime su senovoniu bičių vaško liejimo procesu. Susėdę ratu, jausdami vienas kito petį ir bičiulišką šilumą, pajusime nepaprastą natūralaus vaško ir pikio skleidžiamą magiją. Žvakes kočiosime prieskoniuose: lauras, kardamonas, kuminai ar cinamonas, arba pakvepinsime jas natūraliais eteriniais aliejais: kokoso, pipirmėtės, citrusiniais ar kt. Neskubant, ramioje aplinkoje su meile savo rankomis nulietos žvakės namuose primins apie prasmingai praleistą laiką.

Užsiėmimo kaina 32€/žm. Kiekviena dalyvė išlieja ir namo išsineša po 32 žvakes. Būtina išankstinė registracija internetu, sumokant 32€ registracijos mokestį. Neatvykus į užsiėmimą, registracijos mokestis nėra grąžinamas. Jeigu negalite sudalyvauti užsiėmime, savo vietą galima perleisti kitam asmeniui, apie tai informavus el.p. info@artoteka.lt.